Универзален појас за бутот

1,670.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: О6-008 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Универзален појас за бутот О6-008

  • Идеален за имобилизација во пост-оперативен период на потколеница или надколеница.
  • Алуминиумската поддршка дава соодветна стабилизација.
  • Пенаста подлога која овозможува зголемен комфор.
  • Едноставен за аплицирање.

Производот е идеален за имобилизација на пост-оперативни или при скршеница на натколеница и потколеница, за избегнување на секундарни повреди и да го забрза закрепнувањето. Изработен е од високо квалитетен текстил со ПУ пена која го зголемува комфорот. Алуминиумските ленти ја одржуваат ногата во правилна положба. Лентите за отварање и вадење ја држат цврсто ногата и лесно се прилагодуваат за совршена форма и изглед.

Препорачливо за:

  • Имобилизација.
  • Стабилизација.
  • Повреди.
  • Скршеници на потколеница или надколеница.

Големина:

Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Најлон
25% Полиестер
20% Пена
20% Алуминиум
5% Памук