Појас против болка во средишниот дел (машки)

1,230.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B2-004 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Појас за ребра (машки) B2-004

  • Идеален за постоперативен период на градниот кош.
  • Висока еластичност за перфектно и удобно аплицирање.
  • Ја стимулира циркулацијата на крвта.

Производот е дизајниран за отстранување на притисокот кој се создава за време на пост-оперативниот период на градниот кош, ребрена фрактура или пак истегнување на ребрена мускулатура.Внатрешниот материјал кој е  мек и пријатен кон кожата прави лесна апсорбација на влагата одржувајќи ја кожата свежа и сува.Појасот е специјално дизајниран за мажи. Со негово пролонгирано користење се одржува топлината на телото, се забрзува крвната циркулација и се забрзува закрепнувањето.

Препорачливо за:

  • Фрактура на ребро или истегнување.
  • Меѓуребрена болка во мускулите.
  • Вкочанетост на мускулите кои го опкружуваат градниот кош.

 

Големина:
S/M до 95cm
L/XL 95-125cm
XXL  125-135cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Најлон
25% Полиестер
20% Памук
15% Гума
10% Пена