Еластичен стегач за колено

280.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A7-002 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Еластичен стегач за колено A7-002

 • Превенира од повреди при спортски и работни активности.
 • Овозможува соодветна поддршка и компресија.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на заздравување.

Производот е идеален за превенирање и поддршка при спортски или работни активности и при повреди на колено.  Изработен е  од кружен плетен бандаж кој предизвикува максималена удобност, топлина и поддршка на коленото. Внатрешниот материјал е направен од памук кој ја  апсорбира влагата додека пак плетениот бандаж ја олеснува вентилацијата.  Пролонгираната употреба  ја подобрува крвната циркулација, ја ослободува болката и oтокот , го забрзува заздравувањето на повредата.

Препорачливо за:

 • Заштита и поддршка.
 • Ослободува од притисок
 • Намалување на оптеретување.
 • Воспаленија на колено.
 • Ослободување од болки и оток.

Големина:

S 30-34 cm
M 34-38 cm
L  38-42 cm
XL 42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Гума
32% Најлон
25% Памук
8% Спандекс