Стабилизатор за колено со апарат

4,400.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D7-010 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стабилизатор за колено со апарат D7-010

 • Идеален за поддршка кај истегнати, делумно скинати или скинати лигаменти.
 • РОМ зглобот може лесно да ги контролира движењата.
 • Едноставен за аплицирање.
 • Отворот на пателата го позиционира коленото во правилна положба.
 • Отвор на задната регија за да се избегне непотребен притисок.

Производот е изработен од квалитетен перфориран неопрен кој овозможува размена на воздух, додека пак внатрешноста е направена од  памук кој ефикасно ја апсорбира потта и влагата за да ја одржува кожата сува. Идеален е за подршка на коленичните лигаменти, изместувањето, искинати лигаменти или друга лабилност на коленото. РОМ зглобот е прилагодлив за 0-90 степени помеѓу флексија и екстензија. Една плочка со отворен дизајн на пателата  може лесно да се стави и вади и да се обезбеди потпора за комотна позиција. Задната поплитеална регија има отвор за да се избегне испапчувањето и непотребниот притисок.

Препорачливо за:

 • Артритис.
 • Остеоартритис.
 • Третман на колатерални лигаменти.
 • Нестабилности на лигаментите.
 • Повреди на менискус.
 • Трауматски деформитети на зглобот на коленото.

Големина :
S   30-34cm
M  34-38cm
L   38-42cm
XL  42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Неоперен
23% Најлон
13% Памук
14% Алуминиум
8% ПВЦ
2% Гума