Стабилизатор за колено перфориран неопрен

3,500.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Стабилизатор за колено перфориран неопрен D7-011

 • Идеален за поддршка кај истегнати лигаменти.
 • Алуминиумска поддршка за стабилизација на коленото.
 • Изработен од памучна ткаенина за одржување на кожата свежа и сува.

Производот е изработен од перфориран неопрен материјал кој овозможува размена на воздух,  памучна ткаенина која ја апсорбира влагата и потта и ја одржува кожата свежа и сува. Идеален е за поддршка на коленото кај  истегнати, делумно скинати или скинати лигаменти како и за секоја нестабилност на коленото. Латерално поставените алуминиумски шини даваат дополнителна поддршка и стабилност и не пречат при активности.

Препорачливо за:

 • Повреди на лигамент.
 • Бурзитис.
 • Артритис
 • Остеоартритис.
 • Нестабилности.
 • Побрзо закрепнување на повредата

 

Големина:
S 30-34cm
M 34-38cm
L 38-42cm
XL 42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Неопрен
20% Најлон
13% Памук
12% Алуминиум
8% ПВЦ
2% Гума