Стабилизатор за колено со РОМ апарат

4,900.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А7-043 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стабилизатор за колено со РОМ апарат А7-043  

 • Еластични материјали за соодветна вентилација
 • РОМ апарат за флексија/екстензија
 • Силиконска подлога за стабилизација на коленото
 • Отвор на чашката за зголемен комфор

Производот е изработен од квалитетна еластична мрежаста структура и неопрен материјал  кој овозможува размена на воздух и вентилација. Идеален е за подршка на коленичните лигаменти, изместувањето, искинати лигаменти или друга лабилност на коленото. РОМ зглобот е прилагодлив за 0-90 степени помеѓу флексија и екстензија. Во внатрешноста има силиконска потпора и обезбедува комотна позиција на коленото давајќи му соодветна стабилизација и поддршка.

Препорачливо за:

 • Артритис.
 • Остеоартритис.
 • Третман на колатерални лигаменти.
 • Нестабилности на лигаментите.
 • Повреди на менискус.

 

Големина:

S   30 cm – 34 cm

M  34 cm – 38 cm

L    38 cm – 42 cm

XL   42 cm – 46 cm

XXL 46 cm – 50 cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Неоперен
23% Најлон
13% Памук
14% Алуминиум
8% ПВЦ
2% Гума