Еластичен стегач за колено со гелна влошка

1,350.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А7-024 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Еластичен стегач за колено со гелна влошка А7-024

 • Гелната влошка овозможува протекција на пателата и дава масажен ефект.
 • Анатомски плетена конструкција за зголемена удобност.
 • 4 насочен истегнувач за лесно аплицирање.
 • Стилски дизајн.

Идеален е за стабилизација на ослабено колено или превенција при повреда. Кружната гелна влошка  е прицврстена за внатрешниот дел за да ја поддржи и заштити пателата и да го спречи напорот и изместувањето на коленото. Гелната влошка исто така овозможува и масажа за време на движењето   за да ја подобри крвната циркулација. Анатомски плетената конструкција е од еластична поддршка која спречува непотребен притисок на поплитеалната регија и прави поголема растегливост на чашката на коленото за да ја зголеми удобноста. Пролонгираното носење ја подобрува крвната циркулација, ослободува болка и оток, го забрзува закрепнувањето и превенира при повреда исто така.

Препорачливо за:

 • Нестабилност на зглобот на коленото.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Воспалителни процеси.
 • Остеоартритис на колено.
 • Менискус повреди
 • Подобрување на перформансите

 

Големина:

S     30-34cm
M   34-38cm
L     38-42 cm
XL   42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Силикон
25% Најлон
20% Гума
15% Спандекс