Стегач за колено со 4 метални шини

980.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А7-001 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Стегач за колено со 4 метални шини А7-001

 • Превенира од повреди при спортски или работни активности
 • Латерално поставени спирални шини за соодветна стабилизација.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на закрепнување.

Идеален е за превенирање и поддршка при спортови или при повреди на колено.  Овој продукт е изработен од кружен платнен бандаж кој предизвикува максималена удобност, притисок, топлина и подршка на коленото, како и слободна вентилација.
Внатрешниот материјал е направен од памук кој апсорбира влага а плетениот бандаж дава слободна вентилација. Латералните држачи даваат дополнителна подршка и стабилизација, а отворот на пателата му дава позиција на коленото и ја избегнува дислокацијата.
Пролонгираното носење ја подобрува крвната циркулација, ослободува  болка и оток, го забрзува закрепнувањето и исто така превенира на повредата.

Препорачливо за:

 • Сите воспаленија на коленото и постоперативен зафат.
 • Луксација.
 • Напор на мускули и лигаменти.
 • Бурзитис.
 • Артритис
 • Остеоартритис.
 • Побрзо закрепнување на повредата

Големина:

S    30-34cm
М   34-38cm
L     38-42cm
XL   42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Гума
25% Најлон
15% Памук
10% Спандекс
5% Метал