Стабилизатор за колено неопрен со спирални шини

1,330.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Стабилизатор за колено неопрен со спирални шини C7-004

 • Превенира од повреди при спортски или работни активности.
 • Латерално поставени спирални шини за соодветна стабилизација.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на закрепнување.

Идеален е за превенција при спортски и работни активности поврзани со повреди на коленото. Производ е изработен од неопрен за да овозможи максимална удобност,топлинска терапија и поддршка на коленото. Страничниот дел дава поддршка и стабилност додека пак прилагодливите  велкро лепенки  овозможуваат прецизно аплицирање и дополнителна стабилизација. Исто така ја поттикнува  крвната циркулација, ја намалува болката и отокот, ослободува од  зголемениот притисок и го забрзува закрепнувањето.

Препорачливо за:

 • Нестабилност на колено.
 • Повреди на лигаменти.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Повреди на рскавицата
 • Намалување на оптеретување.
 • Траума или повреда.
 • Воспалителни процеси.
 • Менискус
 • Подобрување на перформансите
 • Побрзо закрепнување на повредата

Големина:
S      30-34cm
M    34-38cm
L      38-42cm
XL    42-46cm
XXL  46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

50% Неопрен
30% Најлон
20% Спандекс