Стегач за колено со отвор

1,270.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D7-013 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за колено со отвор D7-013

 • Перфориран неопрен материјал кој овозможува природна топлинска терапија.
 • Овозможува стабилизација на слабо и повредено колено и дава превенција при повреди за време на спортски и работни активности.
 • Мекиот отвор во вид на перниче ја штити пателата и лигаментите.
 • Едноставен за аплицирање.

Изработен е од високо квалитетен и растеглив неопрен материјал. Обезбедува адекватна стабилизација и топлинска терапија со цел  да ја превенира и излекува повредата или моменталната болка во коленото. Перфорираниот неопрен кој содржи мали отвори на структурата дозволува воздушна размена со тоа што внатрешната ткаенина е направена од памук со цел да ја впива потта и да ја чува кожата сува. Идеален е за да помага и превенира од повреди на лигаментите на коленото или друг вид повреди на коленото.Отворениот дизајн на овој производ  со перничето овозможува такво позиционирање со цел да се заштитат лигаментите и чашката на коленото.

Препорачливо за:

 • Странична нестабилност на коленото.
 • Стабилизација.
 • Намалување на оптеретување.
 • Повреди на коленото.
 • Воспалителни процеси.
 • Постоперативно закрепнување.

 

Големина:
универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

60% Неопрен
25% Најлон
15% Памук