Стегач за подколено

580.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B7-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за подколено B7-001

  • Дава потпора и ја заштитува пателата
  • Го избегнува заморувањето на пателата при долга физичка активност
  • Појасот го стабилизира коленото и дава добра компресија
  • Гумената влошка дава потпора на мускулната жила

Гумената влошка е поствена под пателата за да даде потпора на мускулната жила со добра компресија и соодветна стабилизација при физичка активност.

 

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Полиестер
20% Најлон
25% Гума
10% ЕВА