Еластичен стегач за колено со компресија

650.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A7-010 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Еластичен стегач за колено со компресија A7-010 

 • Превенира од повреди при спортски и работни активности.
 • Овозможува соодветна поддршка и компресија.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на заздравување.

Идеален е за превенција и поддршка при спортски и рекреативни активности. Изработен е  од кружна плетена конструкцијa која oвозможува  висок притисок со кој се подобрува стабилизацијата и се забрзува крвната циркулација. Исто така дава максималена удобност, топлинска терапија и го поддржува коленото. Пролонгираното користење ја подобрува крвната циркулација, ослободува болка и оток, го забрзува закрепнувањето и превенира на повредата.

Препорачливо за:

 • Заштита и превенција.
 • Подобри перформанси при спортски активности
 • Воспаленија на колено.
 • Оток.
 • Болка при прекумерени активности.
 • Побрзо закрепнување на повредата

Големина:
S       30-34cm
M      34-38cm
L       38-42cm
XL     42-46cm
XXL  46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

38% Гума
36% Најлон
26% Спандекс