Бамбусов стегач за колено

660.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A7-011 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Бамбусов стегач за колено A7-011

 • Изработен од квалитетна нано јагленска преѓа.
 • Ја одржува топлината на телото, анти-бактериски е и не пропушта УВ зраци.
 • Анатомски дизајн и четири насочен истегнувач за лесно и брзо аплицирање.

Производот е дизајниран да даде поддршка на  коленото , максимална заштита и терапија за повредата на коленичниот зглоб. Адаптирањето на високо квалитетната Нано јагленската преѓа и најлонот, даваат латекс од слободна композиција и спречуваат алергија на кожата. Јагленската бамбусова преѓа ја одржува топлината на телото, брзо се суши, делува анти-бактериски, ослободува од мириси и не пропушта УВ зраци. Анатомски плетената конструкција ја зголемува удобноста за време на движењата, додека пак 4 насочниот истегнувач дава најдобро прилагодување. Јагленскиот притисок со подршка исто така дава удобност на коленото и помага да се забрза крвната циркуплација и закрепнувањето на повредата.

Препорачливо за:

 • Заштита и поддршка.
 • Воспаленија на колено.
 • Напор на мускули и лигаменти.
 • Артритис
 • Остеоартритис.
 • Оток на колено.
 • Побрзо закрепнување на повреда.

Големина:
S      30-34cm
М     34-38cm
L       38-42cm
XL    42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Нано јагленска преѓа
30% Најлон
30% Спандекс