Стабилизатор за колено со гелна влошка

1,460.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A7-025 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стабилизатор за колено со гелна влошка A7-025

 • Гелната влошка ја штити пателата и овозможува масажен ефект.
 • Анатомски плетената конструкција ја зголемува удобноста.
 • Латерално поставените шини овозможуваат стабилизација на коленото.
 • Модерен и стилски дизајн.

Идеален е за стабилизација на ослабено колено. Кружната гелна влошка  е прицврстена за внатрешниот дел за да ја поддржи и заштити пателата и да го спречи напорот и изместувањето на коленото. Гелната подлога исто така овозможува и масажа за време на движењето   за да ја подобри крвната циркулација. Анатомски плетената конструкција е од еластична поддршка која спречува непотребен притисок на поплитеалната регија и прави поголема растегливост на чашката на коленото за да ја зголеми удобноста. 4 насочниот стегач помага олеснето ставање и вадење. Пролонгираното носење ја подобрува крвната циркулација, ослободува болка и оток, го забрзува закрепнувањето и превенира при повреда.

Препорачливо за:

 • Заштита и превенција
 • Тендонитис на пателата.
 • Дислокација.
 • Менискус
 • Подобрување на перформансите
 • Повреди на лигаментите
 • Побрзо закрепнување на повредата

Големина:

S     30-34cm
M   34-38cm
L     38-42 cm
XL   42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Силикон
20% Гума
20% Најлон
20% Челик
10% Спандекс