Атлетски стегач за колено

780.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Атлетски стегач за колено C7-005

 • Идеален за поддршка и стабилизација на коленото.
 • Превенира од повреди за време на спортски и работни активности.
 • Овозможува топлинска терапија.
 • Го забрзува заздравувањето на повредата.

Идеален е за поддршка, стабилизација на коленото при повреда и за превенција при спортски и работни активности. Долготрајниот неопренов материјал ја подобрува топлинската терапија и може да даде лесен притисок за да ја забрза крвната циркулација, како и да превенира коленична повреда за време на активно повторливи движења на коленото и да ја ослободи болката.

Препорачливо за :

 • Заштита и поддршка.
 • Болка и оток на колено.
 • Остеоартритис.
 • Други болки во колено.
 • Подобрување на перформансите

Големина:
S       30-34cm
M      34-38cm
L       38-42cm
XL    42-46cm
XXL 46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Неопрен
30% Најлон