Стабилизатор за колено

1,660.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A7-004 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стабилизатор за колено A7-004

 • Превенира од повреди при спортски и работни активности.
 • 4 латерално поставени шини овозможуваат соодветна стабилизација.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на заздравување.

Идеален е за превенирање и поддршка при спортски и работни активности или при повреди на коленото.  Овој производ е направен од кружен платнен бандаж кој предизвикува максимална удобност, топлина и поддршка на коленото, како и тоа што плетениот бандаж дава слободна вентилација. 4насочниот истегнувач дава дополнителна поддршка и стабилизација, а отворот на пателата му дава на коленото позиција за да ја спречи неговата дислокација. Пролонгираното користење ја подобрува крвната циркулација, ослободува болка и оток и  го забрзува закрепнувањето

Препорачливо за:

 • Превенција и заштита
 • Воспаленија на колено.
 • Напор на мускули и лигаменти.
 • Бурзитис.
 • Хронични дегеративни болести.
 • Артритис и остеоартритис.
 • Нестабилности.
 • Менискус
 • Побрзо закрепнување на повредата

 

 

Големина:
S       30-34cm
M      34-38cm
L       38-42cm
XL     42-46cm
XXL  46-50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

55% Најлон
30% Гума
10% Челик
5% Спандекс