Бандажер за колено

840.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B7-005 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Бандажер за колено B7-005 

  • Дизајниран да даде поддршка и стабилизација.
  • Изработен од мулти-еластични ленти.
  • Едноставен за аплицирање.

Производот е изработен  од мулти-еластичен ремен кој дозволува слободно да се прилагодува затварачот, со добра вентилација и мекост. Лесен е за апликација и адаптирање. Тој може да го завие целиот зглоб и да спречи некаде да настане притисок а притоа да дозволи слободно движење. Идеален е за секојдневна употреба за да спречи повреда при спорт или работа како и да помогне да се забрза заздравувањето.

Препорачливо за:

  • Поддршка и затегнување на коленото.
  • Болки при активности.
  • Ослободување од притисок.
  • Намалување напор на мускули.

Големина:
универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Најлон
25% Гума
30% Вештачка свила