Стабилизатор за колено со метални шини

2,200.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: C7-002 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стабилизатор за колено со метални шини C7-002

 • Идеален за стабилизација на повредено колено.
 • Овозможува топлинска терапија.
 • Едноставен за аплицирање.
 • Го забрзува процесот на закрепнување.

Производот е идеален за поддршка, стабилизација и ублажување на болката од повреденото колено. Отварањето со велкро лепенка може да овозможи негово лесно аплицирање. Неопрен материјалот обезбедува топлинска терапија. Дополнителните влошки овозможуваат компресија за да се заштити пателата додека пак двојните метални шини овозможуваат одлична стабилизација на коленото.

Препорачливо за:

 • Пост-оперативен зафат.
 • Нестабилност во колено.
 • Намалување на оптеретување на мускулите.
 • Воспалителни процеси.
 • Менискус
 • Подобрување на перформансите
 • Побрзо закрепнување на повредата

 

 

Големина:
S- 30cm/34cm
M- 34cm/38cm
L- 38cm/42cm
XL- 42cm/46cm
XXL- 46cm/50cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

55% неопрен
25% најлон
20% метал