Стегач за рамо – перфориран неопрен

1,300.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D2-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за рамо – перфориран неопрен D2-001

 • Превенира и дава поддршка за време на спортски и работни активности.
 • Овозможуваа соодветна стабилизација.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Универзален дизајн за лево и десно рамо.
 • Го забрзува процесот на закрепнување.

Производот е идеален е за превенција и поддршка при работни или спортски активности. Изработен е од квалитетен перфориран неопрен материјал, внатрешноста е составена од фротирен пешкир кој ја апсорбира потта ефикасно и ја одржува кожата свежа и сува. Неговиот дизајн дава универзална употреба за лево и десно рамо, додека неговата форма се прилагодува на рамото толку удобно зголемувајќи ја удобноста за време на извршување на вежби. Со пролонгирана употреба дава топлинска терапија и соодветен притисок за зголемување на крвната циркулација и ослободување од болка и оток.

Препорачливо за:

 • Поддршка и заштита при спортски активности.
 • Работни активности.
 • Шинување на рамо.
 • Бурзитис.
 • Тендинитис.
 • Стабилизација на рамото.
 • Фрактура на надлактица.
 • Ослободување од болка

Големина:

S/M   78-92cm
L/XL   92-106cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Полиестер
30% Неопрен
25% Најлон