Стегач за лакт перфориран неопрен

770.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D3-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за лакт перфориран неопрен D3-001

  • Идеален за немоќен или повреден лакт.
  • Универзална големина.
  • Лесно прилагодлив со помош на лепенки кои овозможуваат негово совршено вклопување.

Производот е изработен од квалитетен перфориран неопрен материјал кој овозможува добра вентилација, топлинска терапија и соодветна компресија за забрзување на крвната циркулација.  Идеален е за спортски и работни активности кои бараат повторувачки движења на лактот и за ублажување на болка од повреден лакт. Има универзална големина и се прилагодува со помош на двете лепенки кои се адаптираат удобно на лактот.

Препорачливо за:

  • Тениски или голферски лакт.
  • Ефузија или едем.
  • Ослободување од болка и оток.
  • Артритис.
  • Дислокација на лакт.

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Полиестер
25% Најлон
20% Гума
15% Алуминиум
10% ПВЦ