Еластичен стегач за лакт

1,140.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А3-014 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен стегач за лакт A3-014

 • Гелната влошка овозможува заштита на лактот и овозможува масажен ефект.
 • Анатомски плетена конструкција за зголемена удобност.
 • Четири насочен истегнувач за лесно ставање и вадење.
 • Стилски дизајн.

Производот е идеален за стабилизација и превенција на повредениот и немоќен лакт. Гелната влошка која е прицврстена во внатрешноста дава поддршка на тетивите, додека меката ткаенина го спречува напорот и изместувањето на лактот. Гелната влошка исто така прави масажен ефект за забрзување на крвната циркулација. Анатомски плетената конструкција го спречува непотребниот притисок на зглобот на лактот, а еластичниот дел овозможува негово олеснето ставање и вадење. Со пролонгирана употреба се ослободуваат болката и отокот, се забрзува закрепнувањето  на повредата , се забрзува крвната циркулацја.Исто така е одличен избор за превенција од повреди.

Препорачливо за:

 • Карпални нестабилности.
 • Голферски и тениски лакт
 • Артритис.
 • Ослободување од болки во лактот.
 • Слабост на лактот.
 • Истегнување.
 • Создавање притисок врз тетивите за ублажување на болка.

Големина:
S      20-23cm
M    23-26cm
L      26-29cm
XL    29-32cm
XXL  32-35cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Силикон
25% Најлон
20% Гума
15% Спандекс