Стегач за лакт – перфориран неопрен

1,080.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D3-005 Категорија: Ознаки: ,

Опис

 Стегач за лакт – перфориран неопрен D3-005

  • Перфориран неопрен материјал кој создава природна топлинска терапија.
  • Дава целосна поддршка на лактот.
  • Стабилизира и превенира од повреда, изместување или истегнување на мускулната жила.

Производот е изработен од перфориран неопрен материјал кој овозможува размена на воздух, прави топлинска терапија за ослободување од болка, додека пак во внатрешноста содржи памучна ткаенина која ја апсорбира влагата и ја одржува кожата свежа и сува. Обвивката со својот дизајн дава целосна поддршка на лактот а дополнителниот ремен го заштитува и дава притисок и заштита на тетивата. Може да превенира и стабилизира изместување на лакт или тетивите. Идеален е за спортски активности кои се состојат од активно повторливи движења на зглобот.

Препорачливо за:

  • Тениски или голферски лакт.
  • Повреда, изместување или истегнување на мускулната жила.
  • Ефузија или едем.
  • Артритис.
  • Дислокација на лакт.

Големина:
S   20-23cm
M  23-26cm
L    26-29cm
XL    29-32cm
XXL  32-35cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

50% Неопрен
30% Најлон
20% Памук