Стегач за тениски лакт со гелна влошка

860.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D3-006 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за тениски лакт со гелна влошка D3-006

  • Перфориран неопрен материјал кој создава природна топлинска терапија.
  • Идеален за проблеми со тениски лакт.
  • Гелната влошка ослободува од стресот и болката која настанува на епикондилитот.

Производот е изработен од перфориран неопрен материјал кој овозможува топлинска терапија и слободна размена на воздух. Внатрешниот материјал е од памучна ткаенина која ја апсорбира влагата и ја одржува кожата свежа и сува. Гелниот држач исто така ослободува од стресот кој може да настане на епикондилитот. Велкро лепенката со која се превиткува дава максимална поддршка. Идеален е за медиалниот и латералниот епикондилитис кој се јавува најчесто кај голфери и тенисери.

Препорачливо за:

  • Тениски или голферски лакт.
  • Ослободување од болка и оток.
  • Ефузија или едем.
  • Артритис.
  • Дислокација на лакт.

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

30% Најлон
25% Силикон
20% Неоперен
20% Памук
5% Пластика