Стегач за подлактица со гелна влошка

580.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B3-004 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за подлактица со гелна влошка B3-004

  • Дизајниран да даде поддршка и стабилизација.
  • Направен од мулти-еластични ленти.
  • Лесен и едноставен за аплицирање.

Производот е изработен од самолеплива лента со мулти-еластичен ремен кој дозволува слободно да се прилагодува затварачот, со добра вентилација и мекост. Лесен е за апликација и може да го завие целиот зглоб, да спречи да настане непотребен притисок и да овозможи слободни движења. Идеален е за секојдневна употреба да спречи повреда при спорт или работа  како и да помогне во заздравување на повредата.

Препорачливо за:

  • Намалување на притисокот над тетивите.
  • Ослободување од болка создадена од тениски и голферски лакт.
  • Повреди на мускул и тетива.
  • Слабост на лактот.

 

Големина:
универзално

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

38% Најлон
20% Гума
22% Вештачка свила
20% Силикон