UV Спортски ракав

2,200.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: SS-217 Категорија: Ознаки: ,

Опис

UV Спортски ракав SS-217

Изработен од  ликра отпорна на УВ зраците, ја штити кожата при активности на сонце и други надворешни влијанија. Мрежастата ткаенина овозможува отстранување на потта и ја одржува кожата свежа и сува. Составен од анти-лизгачки елементи кои не дозволуваат да дојде до негово поместување. Едноставен за аплицирање  и за одржување овозможува соодветна поддршка при спортски активности.

Препорачливо за:

  • Спортски и рекреативни активности
  • Заштита од УВ и други надворешни влијанија
  • Поддршка
  • Стабилизација
  • Подобри перформанси
  • Интензивен тренинг

Големина:

Надлактица        Лакт      Рачен зглоб

S        22-29             20-27    13-15

M      25-32             23-30    15-17

L        28-36            26-33     17-19

XL      33-40           29-36    19-21

XXL   37-44            32-39    21-24

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

50% Најлон
30% Полиестер
20% Ликра