Активен стегач за лакт

1,150.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: SS-220 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Активен стегач за лакт SS-220

Изработени се од квалитетни еластични материјали со засилената плетена конструкција овозможува стабилизација и зголемување на мускулната сила. Превенира од повреди и овозможува соодветна заштита на тетивите и лигаментите во областа на лактот. Тенките, еластични материјали со дишечки елементи  ја задржуваат максималната удобност при негова употреба. Препорачлив за користење во сите спортски и рекреативни активности.

Препорачливо за:

  • Спортски и рекреативни активности
  • Зголемување на мускулна сила
  • Превенција од повреди
  • Заштита на тетиви и лигаменти
  • Подобри перформанси
  • Интензивен тренинг

 

Големина:

Надлактица           Лакт      Рачен зглоб

S        22-29               20-27    13-15

M      25-32               23-30    15-17

L        28-36               26-33   17-19

XL      33-40               29-36   19-21

XXL   37-44               32-39    21-24

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

85% Најлон
15% Ликра