Еластичен стегач за скочен зглоб

270.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A9-009 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Еластичен стегач за скочен зглоб A9-009

  • Превенира од повреди при спортски и работни активности.
  • Овозможува соодветна стабилизација и компресија.
  • Ослободува од болка и оток.
  • Го забрзува процесот на закрепнување од повреда.

Идеален е за превенција и поддршка на зглобот при работни и спортски активности. Овој производ е изработен од кружна плетена конструкција која прави  лесен притисок и добра стабилизација за да ја забрза крвната циркулација, а воедно да даде добра вентилација, а 4 насочниот истегнувач овозможува негово лесно ставање и вадење. Пролонгираното носење ја подобрува крвна циркулација, ослободува болка и оток, го забрзува закрепнувањето и исто така превенира на повредата.

Препорачливо за:

  • Поддршка и заштита.
  • Подобри перформанси.
  • Рехабилитација.
  • Повреди на скочен зглоб.

Големина:
S      17-19cm
M    19-22cm
L      22-24cm
XL    24-27cm
XXL  27-29cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Гума
32% Најлон
25% Памук
8% Спандекс