Еластичен стегач за скочен зглоб со компресија

560.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A9-004 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Еластичен стегач за скочен зглоб со компресија A9-004 

 • Превенира од повреди при спортски и работни активности.
 • Овозможува соодветна стабилизација и компресија.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на закрепнување од повреда.

Идеален е за превенција  од повреди и поддршка на зглобот при спортски и рекреативни активности. Изработен е од кружна плетена конструкција која предизвикува соодветен притисок кој дава добра стабилизација и ја забрзува крвната циркулација за подобар проток на крвта. 4 насочниот истегнувач овозможува негово лесно ставање и вадење. Исто така тој дава максимален комфорт, притисок, топлинска терапија, и подршка на глуждот. Пролонгираното носење може да ја забрза крвната циркулација, да ја ослободи болката и отокот, да го забрза закрепнувањето и да ја превенира повредата.

Препорачливо за:

 • Поддршка и заштита.
 • Подобри перформанси.
 • Рехабилитација.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Повреди на скочен зглоб.
 • Ахилова тетива
 • Побрзо закрепнување на повредата

Големина:
S   17-19cm
M  19-22cm
L    22-24cm
XL  24-27cm
XXL 27-29cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

38% Гума
36% Најлон
26% Спандекс