Стегач за скочен зглоб од перфориран неопрен

870.00 ден

Големина:
S 17-20cm
M 20-22cm
L 22-25cm
XL 25-27cm
XXL 27-30cm

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D9-005 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Стегач за скочен зглоб од перфориран неопрен D9-005

Идеален за слаб и повреден глужд или за превенција на повреди.  Перфорираниот неопрен овозможува вентилација и топлинска терапија. Лесен за апликација и соодветна компресија со помош на двата ремени со велкро лепенка.

Големина:
S 17-20cm
M 20-22cm
L 22-25cm
XL 25-27cm
XXL 27-30cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

58% Неопрен
28% Најлон
14% Памук