Стегач за рачен зглоб неопрен

500.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: C4-004 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за рачен зглоб неопрен C4-004

  • Дизајниран да даде потполна поддршка на рачниот зглоб.
  • Еластичната лента обезбедува перфекно вклопување и дополнителна компресија.
  • Го заштитува слабиот или повреден зглоб.

Производот е изработен од квалитетен неопрен материјал со цел ослободување од болка со тоа што самиот материјал  прави топлинска терапија, загрева и  дава целосна поддршка на дланката и зглобот додека пак дополнителната еластична лента помага да се обезбеди соодветна компресија на зглобот. Идеален е за спортски активности кои бараат повторувачки движења на рачниот зглоб, ја подобрува циркулацијата на крвта и ослободува од болка.

Препорачливо за:

  • Повреда на палецот.
  • Изместување на лигамент.
  • Слаб и повреден зглоб.
  • Артритис.
  • Карпа тунел синдром.

Големина:

S 13-15cm
M 15-17cm
L 17-19cm
XL 19-21cm
XXL 21-23cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Неопрен
30% Најлон