Стегач за рачен зглоб – перфориран неопрен

450.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D4-009 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за рачен зглоб – перфориран неопрен D4-009

  • Идеален за превенција и да даде поддршка на повреден зглоб.
  • Пријатен и мек на допир.
  • Универзална големина да може да се вклопи соодветно на сечиј зглоб.
  • Прилагодлива велкро лепенка за дополнителна поддршка.

Производот е изработен од растеглив неопрен кој може да обезбеди соодветен притисок и природна топлина. Перфорираниот неопрен овозможува размена на воздух додека пак внатрешниот материјал кој е изработен од памучна ткаенина ја одржува кожата свежа и сува. Идеален е за активности кои вклучуваат повторливи движења на зглобот, ослободува од болка и ја подобрува крвната циркулација.

Препорачливо за:

  • Прекумерена употреба на рачниот зглоб.
  • Нестабилности.
  • Ослободување од болка и оток.
  • Артритис.

Големина:
универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

60% Неопрен
35% Најлон
5% Спакдекс
3% Пена