Стегач за рачен зглоб и палец – перфориран неопрен

700.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Стегач за рачен зглоб и палец – перфориран неопрен D4-010 

  • Перфорираниот неопрен обезбедува природна топлинска терапија.
  • Го стабилизира слабиот зглоб и превенира од повреди при негова зголемена употреба.
  • Лепенката го завива зглобот за зголемена протекција и поддршка.

Производот е изработен од квалитетен перфориран неопрен материјал кој прави природна топлинска терапија и дозволува размена на воздух. Внатрешниот дел е составен од памук кој ефикасно апсорбира пот и влага и ја одржува кожата сува и свежа. Идеален е за стабилизација на рачниот зглоб и палецот  и за превенција од повреди. Со велкро лепенката околу палецот и рачниот зглоб се зголемува поддршката.

Препорачливо за:

  • Повреда на палецот на која и е потребна имобилизација.
  • Повреда на мускул и тетива.
  • Изместување на лигамент.
  • Артритис.
  • Карпал тунел синдром.

Големина:
S  13-15cm
M  15-17cm
L  17-19cm
XL 19-21cm
XXL 21-23cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

50% Неопрен
30% Најлон
17% Памук
3% Гума