Стегач за рачен зглоб неопрен

590.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: D4-004 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Стегач за рачен зглоб неопрен D4-002

  • Идеален за превенција или повреда на слаб и немоќен зглоб.
  • Универзална величина.
  • Прилагодлива велкро лепенка за негово совршено адаптирање.

Производот е изработен од неопрен и најлон,  дава целосна поддршка на дланката и зглобот. Со помош на велкро лепенката може да се вклопи перфектно на секоја големина. Со негово пролонгирано носење овозможува топлинска терапија, ја забрзува циркулацијата на крвта и ослободува од болка.

Препорачливо за:

  • Прекумерена употреба на рачниот зглоб.
  • Поддршка и заштита
  • Слаб и немоќен зглоб.
  • Нестабилности.
  • Тендосиновит.

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Неопрен
30% Најлон