Имобилизатор за рачен зглоб и палец

1,120.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: O4-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

 Имобилизатор за рачен зглоб и палец O4-001

  • Овозможува соодветна имобилизација на повреден зглоб или палец.
  • Алуминиумската поддршка и пластичните шини го стабилизираат зглобот.
  • Материјалот со дишечки елементи го прави многу удобен за употреба.

Производот е идеален за пост-оперативниот период  за ослободување од болка и имобилизација на рачниот зглоб при повреда на палецот. Изработен е од квалитетни материјали, овозможувајќи и на кожата вентилација и проток на воздух. Внатрешниот материјал ја апсорбира влагата и делува пријатно на кожата. Алуминиумот кој дава поддршка е поставен меѓу две пластики и велкро лепенка која може лесно да се прилагоди на позицијата на рачниот зглоб и палецот и да спречи да настане секундарна повреда, да ослободи од болка и да го забрза заздравувањето.

Препорачливо за:

  • Повреда на палецот на која и е потребна имобилизација.
  • Изместување на лигамент.
  • Артритис.
  • Карпа тунел синдром
  • Поддршка и заштита на палецот

Големина:
S      13-15cm
M     15-17cm
L       17-19cm
XL     19-21cm
XXL   21-23cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Најлон
25% Алуминиум
15% Полиестер
5% Спандекс
5% Пластика
5% Пена
5% ПВЦ