Еластичен стегач за рачен зглоб

410.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А4-002 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен стегач за рачен зглоб А4-002

 • Превенира од повреди при спортски или работни активности.
 • Овозможува соодветна стабилизација и компресија.
 • Мек и пријатен на допир.

Производот е изработен од квалитетна и високо еластична лента и еластичен отварач и затварач со самолепливи лепенки. Лесно се прилагодува со што овозможува зглобот да се смести во удобна положба. Еластичните, плетени ленти ја подобруваат крвната циркулација. Идеален е да превенира повреди при спортски или работни активности со повторувачко активни движења на зглобот и намалување на болката при повреда.

Препорачливо за:

 • Поддршка и заштита при спортски активности
 • Работни активности.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Карпа Тунел синдром.
 • Артритис.
 • Изместување.

Големина:
S/M  17-24cm
L/XL  24-31cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

45% Полиестер
40% Гума
10% Најлон
5% Пена