Ткаен стегач за рачен зглоб

250.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B4-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Ткаен стегач за рачен зглоб B4-001 

 • Превенира од повреда за време на спортски и работни активности.
 • Дава соодветна компресија и стабилизација.
 • Изработен од еластична плетена конструкција овозможува вентилација и ефикасно ја апсорбира потта.
 • Лесно се прилагодува на зглобот.

Производ е изработен од трајно еластични плетени ленти со самолепливи краеви. Овие краеви можат да дозволат да се зголеми или намали големината за да се смести зглобот во удобна положба. Еластичната плетка ја подобрува вентилацијата на кожата и притисокот за да се забрза крвната циркулација. Идеален е да превенира од повреда при спортски или работни активности со активно повторливи движења  на зглобот, исто така помага да се ослободи болката од повредата на зглобот.

Препорачливо за:

 • Заштита и поддршка при спортски активности.
 • Работни активности.
 • Прекумерена употреба на зглобот.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Изместување на зглоб.

Големина:
S/M  17-24cm
L/XL  24-31cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

65% Памук
25% Гума
10% Најлон