Еластичен стегач за рачен зглоб и дланка со гелна влошка

1,020.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A4-053 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен стегач за рачен зглоб и дланка со гелна влошка A4-053

 • Гелната влошка овозможува масажен ефект.
 • Анатомската конструкција ја зголемува удобноста.
 • Стилски дизајн.

Производот е идеален за превенција при повреда и стабилизација на рачниот зглоб. Гелната влошка е прицврстена  во внатрешниот дел и го поддржува и заштитува зглобот спречувајќи го напорот и изместувањето.  Исто така, овозможува масажен ефект континуирано со движењата подобрувајќи ја крвната циркулација. 4 насочниот истегнувач го олеснува ставањето и вадењето на производот. Со негово пролонгирано користење се ослободуваат болката и отокот и се забрзува закрепнувањето.

Препорачливо за:

 • Прекумерена употреба на рачниот зглоб.
 • Поддршка.
 • Истегнување и исчашување.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Артритис.
 • Нестабилности.
 • Тендосиновит.

Големина:
S  13-15cm
M  15-17cm
L  17-19cm
XL 19-21cm
XXL  21-23cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Силикон
25% Најлон
20% Гума
15% Спандекс