Бамбусов стегач за рачен зглоб и палец

560.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А4-028 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Бамбусов стегач за рачен зглоб и палец А4-028 

  • Овозможува поддршка на поведениот зглоб, ослободува од болки и превенира од повреди.
  • Изработен од квалитетна нано јагленска преѓа, која ја одржува топлината на телото, ја спречува алергијата на кожата, ослободува од мириси и УВ зраци.
  • Анатаомски дизајн и ултра тенка конструкција за зголемена удобност.

Производот е изработен од квалитетна нано јагленска преѓа која му дава на зглобот максимална заштита и терапија. Заедно со најлонот даваат латекс од слободна композиција и спречуваат да настане алегија на кожата. Јагленската бамбусова преѓа ја одржува топлината на телото, ослободува од мириси и не пропушта УВ зраци. Плетен без шев со неговата анатомска конструкција ја зголемува удобноста за време на движењата додека пак 4 насочниот истегнувач  овозможува најдобро прилагодување.

Препорачливо за:

  • Прекумерена употреба на рачниот зглоб.
  • Превенција и заштита.
  • Нестабилности.
  • Ослободување од болка и оток.

Големина:
S    13-15cm
M   15-17cm
L     17-19cm
XL   19-21cm
XXL 21-23cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Полиестер
30% Најлон
25% Алуминиум
10% Гума