Бандажер за рачен зглоб

450.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: B4-015 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Бандажер за рачен зглоб B4-015 

 • Дизајниран да даде поддршка и стабилизација на рачниот зглоб.
 • Изработен од мулти-еластични ленти за зголемена удобност.
 • Брзо и лесно аплицирање.

Производот е изработен од мулти-еластични ленти кои дозволуваат негово слободно прилагодување со добра вентилација и мекост кон кожата. Може да го завие целиот зглоб и да спречи некаде да настане притисок, дозволувајќи му на зглобот слободни движења. Идеален е за секојдневна употреба за превенирање на повреда при спортски или работни активности како и да помогне за забрзување на закрепнувањето при повреди.

Препорачливо за:

 • Превенција и заштита.
 • Карпа тунел синдром.
 • Артритис.
 • Изместување.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Бурзитис.

Големина:
универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

38% Најлон
20% Гума
22% Вештачка свила
10% Челик
8% Полиестер
2% Спандекс