Стегач за рачен зглоб неопрен

300.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Стегач за рачен зглоб неопрен C4-003

  • Превенира од повреди и ослободува од болка.
  • Високо квалитетна велкро лепенка.
  • Универзална големина.

Производот е идеален за поддршка, стабилизација на повредата на рачниот зглоб, како и за превенција од повреди при спортски и работни активности. Квалитетниот неопрен материјал овозможува топлинска терапија и ја подобрува крвната циркулација.

Препорачливо за:

  • Поддршка и заштита при спортски активности.
  • Работни активности.
  • Ослободување од болка и оток.
  • Лесни повреди на зглобот.

Големина:
универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Неоперен
30% Најлон