Неопрен појас за слабеење

800.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: C5-002 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Појас за абдомен неопрен C5-001

 • Одржува правилен став на телото.
 • Ја стимулира крвната циркулација.
 • Овозможува сауна ефект за намалување на обемот на струкот.
 • Ги формира абдоминалните мускули.
 • Ги топи масните наслаги.
 • Универзална големина.
 • Се прилагодува удобно на половината со велкро лепенка.

Производот е изработен од квалитетен неопренов материјал со велкро лепенка за да се прилагоди удообно на половината и да даде лесен притисок на стомакот. Идеален е за одржување на добра форма, како и за постоперативен период. Пролонгираната употреба ја зголемува крвната циркулација, ја задржува топлината на телото и овозможува сауна ефект кој доведува до ефикасно забрзано губење на маснотиите.

Препорачливо за:

 • Абдоминални повреди.
 • Спортски активности.
 • Намалување на обемот на струкот.
 • Топење масни наслаги
 • Формирање абдоминални мускули

Големина:
Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

70% Непорин
30% Најлон