Имобилизатор за рачен зглоб со отвори

620.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А4-003 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Имобилизатор за рачен зглоб со отвори A4-003

  • Овозможува соодветна имобилизација на повреден зглоб.
  • Отвори на структурата за соодветна имобилизација.
  • Алуминиумска поддршка за стабилизација.

Производот е идеален за ослободување од болка и имобилизација на повреден зглоб. Изработен е од високо квалитетна еластична плетка со отвори. Мекиот и пријатен материјал  со отвори придонесува одлична вентилација со тоа што се одржува кожата свежа и сува,а со тоа го прави да е високо удобен и пријатен при носење. Алуминиумот и велкро лепенката овозможуваат негово брзо и лесно ставање и вадење.

Препорачливо за:

  • Повреда на палецот на која и е потребна имобилизација.
  • Повреда на мускул и тетива.
  • Изместување на лигамент.
  • Артритис.
  • Карпал тунел синдром.

Големина:
S   13-15cm
M  15-17cm
L    17-19cm
XL  19-21cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Полиестер
30% Најлон
25% Алуминиум
10% Гума