Еластичен бандажер за скочен зглоб

620.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: A9-001 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен бандажер за скочен зглоб A9-001

 • Превенира од повреди при спортски и работни активности.
 • Изработен од еластично дишечко платно за соодветна вентилација.
 • Еластични ленти за лесно и брзо аплицирање.
 • Овозможува топлинска терапија.
 • Го забрзува процесот на заздравување.

Идеален е за поддршка и стабилизација на повреден глужд како и за заштита од повреди за време на спортски и работни активности. Еластичната лента околу глуждот обезбедува соодветна компресија и стабилизација. Материјалот кој има отвори на структурата овозможува вентилација,прави  топлинска терапија со тоа што се зголемува крвната циркулација со цел да се забрза заздравувањето на повредата.

Препорачливо за:

 • Заштита и поддршка.
 • Блага до умерена нестабилност на глуждот.
 • Намалување на напор.
 • Рехабилитација.

Големина:
S/M  17-23cm
L/XL 22-27cm
XXL 27-30cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

50% Полиестер
40% Гума
10% Најлон