Стегач за скочен зглоб со гелна влошка

1,150.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Стегач за скочен зглоб со гелна влошка A9-017

 • Гелната влошка овозможува заштита на лигаментите како и масажен ефект.
 • Анатомски плетена конструкција за зголемена удобност.
 • Стилски дизајн.

Производот е идеален за стабилизација и заштита на глуждот, како и за превенција од повреди.  Гелната подлога е прицврстена во внатрешноста за да го поддржи и заштити лигаментот околу глуждот и да го спречи изместувањето.  Гелната подлога  обезбедува масажа која е постојана и која ослободува од болки. Анатомски платнената конструкција го спречува непотребниот притисок на истакнатиот дел од глуждот.4 насочниот истегнувач овозможува лесно и брзо аплицирање. Пролонгираното носење ја подобрува крвната циркулација,  ослободува од  болка и оток, го забрзува заздравувањето и превенира на повредата.

Препорачливо за:

 • Нестабилност на глуждот.
 • Зголемен напор на мускулите при активности.
 • Ослободување од болка и оток.
 • Слабост на лигаменти.
 • Воспалителни процеси.
 • Артритис
 • Остеоартритис.
 • Ахилова тетива
 • Подобрување на перформансите
 • Побрзо закрепнување на повредата

 

Големина:
S      17-19cm
M    19-22cm
L      22-24cm
XL    24-27cm
XXL  27-29cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

40% Силикон
25% Најлон
20% Гума
15% Спандекс