Пластичен држач за скочен зглоб

2,160.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката

Опис

Пластичен држач за скочен зглоб О9-006

 • Изработен од високо издржлив полипропилен материјал.
 • Го стабилизира глуждот и оневозможува да дојде до изместување во пределот од коленото до глуждот.
 • Две велкро лепенки овозможуваат совршено вклопување.
 • Лесно се прилагодува во чевли.

Индицирано е за корекција и стабилизација на опаднато стабало или не стабилен скочен зглоб,глужд. Овој производ е изработен  од лесна категорија на висок издржлив полипропилен кој прилега на различни контури кај стапалото. Двете Велкро ленти го чуваат стапалото, особено кратката Велкро лента помага за стабилизација на глуждот и листот без употреба на чевли. ЕВА пената околу листот дава зголемена удобност со топлина. Носењето на производот со чевли кои имаат врвки даваат поголема стабилизација и ја подобруваат заштитата. Исто така  се прилагодува на повеќе чевли со врвки.

Препорачливо за:

 • Дислокација на глужд.
 • Бурзит.
 • Шинување и истегнување.
 • Парализа на мускули.
 • Хронични нетсабилности на стапало.

Побрзо закрепнување на повредата

Големина:
S     35-38cm
M   39-43cm
L     43-45cm
XL   45-47cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

60% Полипропилен
35% Најлон
5% ЕВА Пена