Еластичен стегач за подлактица

330.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А3-001 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Еластичен стегач за подлактица А3-001

 • Превенира од повреди за време на спортски и работни активности.
 • Самолепливата лента овозможува лесно прилагодување на производот.
 • Обезбедува соодветна поддршка и компресија.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува процесот на заздравување при повреда.

Проиводот е изработен од самолепливи плетени ленти кои лесно се аплицираат околу подлактицата и ја подобруваат стабилизацијата. Плетениот дел ја подобрува вентилацијата, давајќи максимален комфорт, топлинска терапија и поддршка на лактот. Со негово пролонгирано носење се подобрува крвната циркулација и се забрзува закрепнувањето со цел да се ослободи болката и отокот.

Препорачливо за:

 • Намалување на притисокот над тетивите.
 • Ослободување од болка создадена од тениски и голферски лакт.
 • Повреди на мускул и тетива.
 • Слабост на лактот.

Големина:
универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Гума
32% Најлон
25% Памук
8% Спандекс