Сплинт за рачен зглоб

2,300.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

 

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: 04-041 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Сплинт за рачен зглоб 04-041 

 • Обезбедува соодветна поддршка на зглобот, дланката и подлактицата.
 • Го стабилизира немоќниот зглоб.
 • Прилагодлива должина.
 • Дополнителна постава за зголемена удобност.
 • Универзална употреба за лева и десна рака.

Производот е дизајниран да овозможи соодветна стабилизација на зглобот, дланката и подлактицата.  Вретенестиот сплинт дава цврста поддршка додека пак велкро лепенките обезбедуваат дополнително зацврстување и стабилизација. Неговата должина е прилагодлива. Во внатрешноста има дополнителна постава за зголемена удобност при пролонгирано користење.

Препорачливо за:

 • Пострауматски повреди.
 • Контузија
 • Дисторзија
 • Имобилизација.
 • Рехабилитација.
 • Ревматиден артрит.
 • Неподвижен зглоб.

Големина: Универзална

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Најлон
30% ЕВА
20% Алуминиум
5% Пена
5%Пластика
5%Челик