Еластичен стегач за бут

260.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: А6-002 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Еластичен стегач за бут А6-002

 • Превенира од повреда за време на спортски и работни активности.
 • Дава соодветна компресија и стабилизација.
 • Ослободува од болка и оток.
 • Го забрзува закрепнувањето.

Идеален е за превенирање и поддршка при спортски и работни активности поврзани со повредата на бедрото.  Овој производ е направен од кружен плетен бандаж за да даде максималена удобност,притисок , топлинска терапија, и подршка. Внатрешниот материјал е направен од памук кој ја апсорбира влагата, а плетениот бандаж ја ослободува вентилацијата. Пролонгираното користење ја подобрува крвната циркулација, ослободува од болка и оток, го забрзува закрепнувањето и превенира на повредата.

Препорачливо за:

 • Заштита и поддршка.
 • Стабилизација.
 • Ослободување од зголемен притисок.
 • Истегнување на тетиви.
 • Исчашување.
 • Контузии.

Големина:

S    37-43 cm
M   43-50cm
L     50-56cm
XL   56-62cm
XXL 62-68cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Гума
32% Најлон
25% Памук
8% Спандекс