Атлетски појас

590.00 ден

  • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
  • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA

 

Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: 05-003 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Атлетски појас 05-003

  • Обезбедува соодветна заштита.
  • Превенира од повреди при спортски активности.
  • Пријатен и мек при допир со кожа.

Атлетскиот појас е изработен  од високо квалитетен еластичен материјал  за лесно приспособување . Мек и пријатен на допир, дизајниран  како долна облека за мажи.  Високо  препорачлив да се носи при изведување на интензивни спортски и работни активности  за заштита и превенција oд повреда и подобрување на перформансите.

Препорачливо за:

  • Заштита и поддршка.
  • Повреди при спортски или работни активности.
  • Интензивен тренинг.
  • Подобри перформанси.

Големина:

S 76-81cm
M 81-86cm
L  86-91cm
XL  91-96cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

35% Памук
30% Полиестер
20% Гума
15% Најлон