Неопрен стегач за лист

420.00 ден

 • Производите на SuperOrtho се произведени по најнови и најсовремени стандарди, ги поседуваат сите сертификати за безбедност, функционалност, ефикасност и квалитет.
 • Сертификати: CE – ISO13485 – FDA
Прашај за производот!
Внесете го Вашето Име
Внесете ја Вашата Емаил адреса
грешка
Внесете ја пораката
ШИФРА: C8-001 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Неопрен стегач за лист C8-001

 • Превенира од мускулна повреда за време на спортски или работни активности.
 • Овозможува топлинска терапија.
 • Ја стимулира крвната циркулација.
 • Го забрзува закрепнувањето на повредата.

Идеален е за поддршка и стабилизација на повредата на листот, како и за превенција при повторна повреда  на мускулот за време на спортување или некоја друга работна активност.Изработен од неопрен материјал овозможува топлинска терапија и повеќе притисок за да се забрза крвната циркулација, како и да превенира на мускулите на потколеницата за време на повторливите движења  и да ја намали болката.

Препорачливо за:

 • Ослободување од зголемен притисок на зглобот или подколеното.
 • Мускулна атрофија.
 • Парализа на нерв.
 • Истегнување на мускул.
 • Изместување на жила, тетива.

Големина:
S 28-33cm
M 33-38cm
L 38-43cm
XL 43-48cm
XXL 48-53cm

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

38% Најлон
20% Гума
22% Вештачка свила
20% Силикон